CHINA
Kaiserreich. Szechuan Provinz. 10 Cash o. J. (1903-1905). Probe / Pattern. 8.41 g. Äusserst selten / Extremely rare. Feine Patina / Nicely toned. Vorzüglich / Extremely fine. (~€ 2135/~US$ 2630)
Price realized | 5'250 CHF |
Starting price | 2'500 CHF |