CHINA
Kaiserreich. Szechuan Provinz. 20 Cash o. J. (1903-1905). Probe / Pattern. 14.68 g. Äusserst selten / Extremely rare. Feine Patina / Nicely toned. Vorzüglich / Extremely fine. (~€ 2135/~US$ 2630)
Price realized | 5'750 CHF |
Starting price | 2'500 CHF |