Rzeszowski Dom Aukcyjny

Auction VI  –  22 November 2020

Rzeszowski Dom Aukcyjny, Auction VI

Ancient, Russian, Polish and World Coins and Medals, Banknotes, Badges

Su, 22.11.2020, from 10:00 AM CET

Sigismund II Augustus, 3 groschen 1563, Vilnius LIT/L NGC AU58 Piękny egzemplarz z minimalnym, menniczym uszkodzeniem blachy. Dobrze zachowany połysk menniczy, patyna, nalot. Odmiana z końcówkami legend LIT/L, z D G i PO w legendzie awersu. Awers: w otoku perełkowym ukoronowany monogram SA, po jego bokach data 15-63, w zewnętrznym otoku legenda przedzielona trójlistkami i znakiem Topór Gabriela Tarły zarządcy mennicy wileńskiej:
SIGIS AVG D G REX-PO M D LIT; Rewers: w otoku perełkowym ukoronowana ozdobna tarcza z Pogonią w lewo i oznaczeniem nominału III, w zewnętrznym otoku legenda przedzielona trójlistkami:
GROSS AR TRIP MAG DVCA L; Reference: Ivanauskas 9SA40-7, Kopicki 3306, Kurpiewski 836 (R)
Grade: NGC AU58 3-MAX

Poland, Polen Zygmunt II August (1548-1572)

Price realized 136 EUR
Starting price 87 EUR