CHARLES le chauve (840-877)
Orléans : Denier au monogramme
- SUP 50 (SUP-)
Assez Rare !
PR 516, MG 948, DE 727
ORLÉANS - ARGENT - 1,74g
CHARLES the Bald (840-877)
Orleans: Denarius with Karolus monogram
- AU 50
Scarce!
PR 516, MG 948, DE 727
ORLÉANS - SILVER - 1,74g
Starting price | 270 EUR |
Estimate | 400 EUR |