Vatican, Pius XI (1922-1939), silver medal, 1937, 39,85 g Ag, 44,3 mm, opus: A. Mistruzzi, New Ateneo Lateranense, bust right/view of Ateneo, Rinaldi 132; Cusumano-Modesti 216
Extremely Fine/Uncirculated (Spl/Fdc)
Starting price | 50 EUR |