COLLECTION Medieval coins
POLSKA/POLAND/POLEN/SCHLESIEN/GERMANY/TEUTONIC ORDER
Silesia, Ks. bytomsko-cieszyńskie, Eufemia lub synowie (1431-1452). Halerz miejski po 1438, Bytom - RARITY R6
Aw.: Górnik z oskardem przy pracy, wokół: MONETARw.: Orzeł bez korony i napis: D BITVMBardzo nietypowa ikonografia. Na monetach średniowiecznych znajdujemy jedynie wizerunek władców, lub ich herby, postacie świętych z ich atrybutami. Sporadycznie pojawiają się herby miejskie, skróty, lub nazwy miast. Tutaj widzimy robotnika przy pracy.Delikatny połysk menniczy, patyna. Rzadka moneta.Kopicki 8598; Flb. 510
Waga/Weight: 0,39 g Ag Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: 3+ (VF+)
Price realized | 310 PLN |
Starting price | 300 PLN |