COLLECTION Medieval coins
POLSKA/POLAND/POLEN/SCHLESIEN/GERMANY/TEUTONIC ORDER
Konrad Mazowiecki (1202-1247). denar (denarius) , InoWroclaw - RARITY
Aw.: Postać na koniu w prawo z chorągwią na ramieniu, po bokach gwiazdkiRw.: Rycerz walczący z lwem, z lewej strony gałązkaNiezmiernie rzadka moneta średniowieczna. Typ monety znany ze skarbu z Pełczysk ukrytego po 1257 r. Moneta niedoszacowana przez Kopickiego z rzadkością R3. Zaledwie dwa notowania w historii aukcyjnej. Ostatnie notowanie w 2011 r. Zauważalne drobne różnice w rysunku, w stosunku do poprzednich egzemplarzy.Bardzo ładny, centryczny egzemplarz z wyraźnymi detalami. Wiekowa patyna.Polecamy do najlepszych kolekcji.Kopicki 6423 (R3); Kazimierz Stronczyński „Dawne Monety Polskie dynastii Piastów i Jagiellonów” - część 2.; Piotrków 1884, Str. 44c
Waga/Weight: 0,33 g Ag Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: 2- (EF-)
Price realized | 3'650 PLN |
Starting price | 1'200 PLN |