Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 22  –  27 October 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 22

Great collection of Swedish coins – over 1000 coins and medal

Su, 27.10.2019, from 9:00 AM CET

John III
Szwecja / Sweden / Schweden / Suède / Sverige

Johan III (1568-1592) 2 öre 159Z Stockholm
Aw. W obwódce perełkowej ukoronowany Snop Wazów i rok 9 -ZNapis. IOHANNES 3 D G SVEC REX (odwrócona litera D)Rw. W obwódce perełkowej ukoronowane inicjały I-R, po bokach nominał Z-ÖNapis: MONETA NOVA TEG SVECIPopękane krawędzie. Przetarcia.A. - 69
Waga/Weight: 2,32 g Cu Metal: Średnica/diameter: 25 mm
Stan zachowania/condition: 4 (F)

Price realized 60 PLN
Starting price 50 PLN