Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 22  –  27 October 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 22

Great collection of Swedish coins – over 1000 coins and medal

Su, 27.10.2019, from 9:00 AM CET

Erik XIV
Szwecja / Sweden / Schweden / Suède / Sverige

Erik XIV (1560-1568) 1/4 Mark (Marki) – ferding 1568?, Reval
Aw. W obwódce perełkowej popiersie władcy w prawo.Napis. ERICVS 14 D G REX SVECIRw. W obwódce perełkowej w owalnej zdobionej tarczy trzy lwy w lewo Napis. MONETA NOVA REVALUszkodzenia na krawędzi. Rzadka moneta.A. -  20
Waga/Weight: 2,33 g Ag Metal: Średnica/diameter: 24 mm
Stan zachowania/condition: 3 (VF)

Price realized 420 PLN
Starting price 400 PLN