Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 22  –  27 October 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 22

Great collection of Swedish coins – over 1000 coins and medal

Su, 27.10.2019, from 9:00 AM CET

Gustav Vasa
Szwecja / Sweden / Schweden / Suède / Sverige

Gustaw Waza (1521-1560) 1/2 Mark (Marki) 1540 Västerἀs
Aw. W obwódce perełkowej półpostać króla trzymającego w prawicy miecz, w lewym ręku jabłko królewskieNapis. GOSTIAVS D G REX SWECIERw. W obwódce perełkowej ukoronowana tarcza z trzema koronami i snopem Wazów.Napis. DOMINI EST TERRA 8 < C 1540Rzadka i ceniona moneta. Zielonkawa patyna.A. - 151 a
Waga/Weight: 5,17 g Ag Metal: Średnica/diameter: 29,5 mm
Stan zachowania/condition: 3+ (VF+)

Starting price 1'700 PLN