Russia
ROSJA / RUSSIA/ RUSSLAND/ РОССИЯ / MOSCOW / PETERSBURG
Russia. Decorative cigar box 1874, SILVER 84
Prostopadłościan z masywnego srebra o wymiarach: 77 x 80 x 130 mm. Wnętrze wyzłocone, dedykacja na spodzie wieka. Powierzchnie zewnętrzne giloszowane z grawerunkiem w formie ówczesnych banderol dla importowanych wyrobów tabacznych.Rama i adres firmy w języku francuskim i rosyjskim na szczycie wieka: „Magazin Hollandias TEN CATE & Co St. Petersburg. Rosyjskie cechy srebra „84” datowane na 1874 r. Sygnatura wytwórcy Sazikov, nadwornego jubilera dworu carskiego, jednej z najlepszych firm złotniczych.Bardzo rzadka i efektowna pozycja w pięknym stanie zachowania.
Waga/Weight: 538,3 g Ag „84” Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: Zbliżony do idealnego (Zbliżony do idealnego)
Price realized | 5'250 PLN |
Starting price | 1'500 PLN |