Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 21  –  26 October 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 21

Polish, Russian and World Rarities

Sa, 26.10.2019, from 9:00 AM CEST

Russia
ROSJA / RUSSIA/ RUSSLAND/ РОССИЯ / MOSCOW / PETERSBURG

Russia. Decorative cigar box 1874, SILVER 84
Prostopadłościan z masywnego srebra o wymiarach: 77 x 80 x 130 mm. Wnętrze wyzłocone, dedykacja na spodzie wieka. Powierzchnie zewnętrzne giloszowane z grawerunkiem w formie ówczesnych banderol dla importowanych wyrobów tabacznych.Rama i adres firmy w języku francuskim i rosyjskim na szczycie wieka: „Magazin Hollandias TEN CATE & Co St. Petersburg. Rosyjskie cechy srebra „84” datowane na 1874 r. Sygnatura wytwórcy Sazikov, nadwornego jubilera dworu carskiego, jednej z najlepszych firm złotniczych.Bardzo rzadka i efektowna pozycja w pięknym stanie zachowania.
Waga/Weight: 538,3 g Ag „84” Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: Zbliżony do idealnego (Zbliżony do idealnego)

Price realized 5'250 PLN
Starting price 1'500 PLN