Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 19  –  16 - 18 March 2019

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 19

Polish, Russian and World Rarities

Part 1: Sa, 16.03.2019, from 9:00 AM CET
Part 2: Su, 17.03.2019, from 9:00 AM CET
Part 3: Mo, 18.03.2019, from 5:00 PM CET

Collection of badges and decorations Germany Third Reich
GERMANY / THIRD REICH / DRITTES REICH

Germany Third Reich The Iron Cross 2 kl + grand
Krzyż Żelazny 2 klasy (Eisernen Kreuz 2. Stufe) w etui zNadaniem Krzyża i DyplomemKrzyż w komplecie z oryginalną wstążką i etui. Na kółeczkuKrzyża bita sygnatura wytwórcy, ale niewyraźna (bicie wyraźne, ale nie odbitacała sygnatura). Całość w stanie zbliżonym do idealnego.W zestawie na jedno nazwisko ponadto:1) Nadaniedo Krzyża datowane 29.06.1943 r., podpisane przez gen. Pilota Veit Fischera,odznaczonego Deutsche Kreuz, Ritterkreuz zum KVK.2) Dyplomdekoracyjny wielkoformatowy (wymiar: 27 x 36 cm) datowany 29.06.1943 r. zmotywem budowy lotniska polowego i tekstem, że pilotowi przyznano na pamiątkęjego przynależności do batalionu podczas ciężkich walk o wolność i przyszłośćwielkich Niemiec i jako znak uznania dla wierności i bezinteresowności dlafuhrera i ludu. Dyplom podpisali dowódcy batalionu i kompanii.
Waga/Weight: Metal: Średnica/diameter:
Stan zachowania/condition: wyśmienity (wyśmienity)

Price realized 1'600 PLN
Starting price 200 PLN