Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 17  –  27 October 2018

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 17

Polish, Russian and World Rarities

Sa, 27.10.2018, from 9:00 AM CEST

Stephan Batory. Ducat (Dukaten) 1586, Danzig odmiana koralowo-sznurowa
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi zdobionej głową lwa. W otoku: STEPHANVS D G REX POL D PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę z herbem miasta. Między dwoma ozdobnymi krzyżami znak menniczy pierścień. W otoku: MONE NO AVR CIVI GEDANENSIS 86Odmiana z wewnętrzną obwódką koralowo-sznurową.Ładny egzemplarz, dobrze zachowane detale, resztki połysku menniczego, patyna.Kopicki 7452 (R3); Kurpiewski 397 (R); Friedberg 3; Złoto Jagiellonów 133; Kaleniecki s. 64-67; Parchimowicz (Batory) 178 c1; Tyszkiewicz 25; H-Czapski 770 (R1)
Waga/Weight: 3,51 g Au Metal: Średnica/diameter: 21,5 mm
Stan zachowania/condition: 2 (EF)

Price realized 12'000 PLN
Starting price 9'000 PLN