Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 27  –  12 - 15 December 2020

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 27

Polish, Russian and World Coins and Banknotes

Part 1: Sa, 12.12.2020, from 9:00 AM CET
Part 2: Su, 13.12.2020, from 9:00 AM CET
Part 3: Mo, 14.12.2020, from 5:00 PM CET
Part 4: Tu, 15.12.2020, from 5:00 PM CET

Poland XIX century / Russia
POLSKA / POLAND / POLEN / RUSSIA / RUSSLAND / РОССИЯ

Polska XIX w. / Rosja. Nicholas I. 1 1/2 Rubel (Rouble) = 10 zlotych 1833 НГ, Petersburg - Very nice

Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z małą tarczą z orłem polskim na skrzydle. U dołu litery Н-Г (Nikolai Grachev).Rw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych napis: 1 1/2 RUBLA. 10 ZŁOT. 1833Wariant z 3 jagodami po 7 gałązce lauru.Ciemna patyna, przyzwoicie zachowane szczegóły.Plage 313; Kopicki 9440 (R1); Davenport 284; Bitkin 1083; Berezowski 10 zł

Details: 31,58 g Ag
Condition: 3 (VF)

Starting price 300 PLN