Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk

Auction 25  –  20 - 22 June 2020

Antykwariat Numizmatyczny Niemczyk, Auction 25

Polish, Russian and World Rarities

Part 1: Sa, 20.06.2020, from 9:00 AM CEST
Part 2: Su, 21.06.2020, from 9:00 AM CEST
Part 3: Mo, 22.06.2020, from 5:00 PM CEST

Polish Kingdom / Russia
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ RUSSIA/ RUSSLAND/ РОССИЯ

Królestwo Polskie/Russia. Alexander l. 5 zlotych 1817 IB, Warsaw

Aw.: Głowa cara w prawo. W otoku: ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKIRw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną. Na piersi, na tle gronostajowego płaszcza tarcza z orłem polskim. Po bokach korony data 18-17. U dołu I-B W otoku: 5 ZŁOTYCH POLSKICH 17 211/625 Z GRZ CZ KOLOdmiana z małą głową cara i dużą koroną nad Orłem. Ogon Orła krótki. Przetarcia, patyna. Rzadsza moneta.Bitkin 826; Plage 33

Details: 15,21 g Ag
Condition: 3- (VF-)

Price realized 460 PLN
Starting price 240 PLN