Polish Kingdom / Russia
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ RUSSIA/ RUSSLAND/ РОССИЯ
Królestwo Polskie/Russia. Alexander l. 5 zlotych 1817 IB, Warsaw
Aw.: Głowa cara w prawo. W otoku: ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKIRw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną. Na piersi, na tle gronostajowego płaszcza tarcza z orłem polskim. Po bokach korony data 18-17. U dołu I-B W otoku: 5 ZŁOTYCH POLSKICH 17 211/625 Z GRZ CZ KOLOdmiana z małą głową cara i dużą koroną nad Orłem. Ogon Orła krótki. Przetarcia, patyna. Rzadsza moneta.Bitkin 826; Plage 33
Details: 15,21 g Ag
Condition: 3- (VF-)
Price realized | 460 PLN |
Starting price | 240 PLN |