E-Live Auction 6
– 30 November 2021
Gold coins, Spanish and World Coins, Banknotes
Tu, 30.11.2021, from 4:00 PM CET
(1338)
Gold Coins
(57)
Spain
(71)
Essais France et Francophonie
(36)
Africa
(63)
America
(261)
Asia
(119)
Europe
(346)
Islamic / Arabic
(51)
Oceania
Lots
(65)
Banknotes
Civil War Local Banknotes
(244)
Sort by: Lot number ascending
Sort by: Lot number descending
Lot 1095
Catalunya. Ajuntament d´Abrera. 1 pesseta. Maig 1937. AT-1. mbc
Lot 1096
Catalunya. Ajuntament d´Abrera. 25 cèntims. Maig 1937. AT-2. Leves manchitas. mbc
Lot 1097
Catalunya. Ajuntament d´Agramunt. 20 cèntims. 30 setembre 1938. AT-8. ebc-
Lot 1098
Catalunya. Ajuntament d´Aigüesbones. 0,50 pessetes. AT-21. mbc-
Lot 1099
Catalunya. Ajuntament d´Aigüesbones. 25 cèntims. 2 setembre 1937. AT-24. En reverso restos de adhesivo. sc-
25 EUR
Lot 1100
Catalunya. Consell Municipal de l´Albiol. 25 cèntims. 11 setembre 1937. AT-69. Pequeñas roturas en margen. mbc
Lot 1101
Catalunya. Ajuntament d´Alella. 25 céntims. AT-94a. mbc+
12 EUR
Lot 1102
Catalunya. Ajuntament d´Alforja. 1 pesseta. 15 Juny 1937. AT-108a. Escaso. mbc-
Lot 1103
Catalunya. Ajuntament d´Almacelles. 25 cèntims. Octubre del 1937. AT-117. ebc
Lot 1104
Catalunya. Ajuntament d´Amer. Lote 2 billetes de 1 pesseta y 50 cèntims. 1 maig de 1937. AT-136b, 137a. mbc- a mbc
18 EUR
Lot 1105
Catalunya. Ajuntament d´Ametlla de Mar. 50 cèntims. Juliol 1938. AT-141. Manchitas. mbc
15 EUR
Lot 1106
Catalunya. Ajuntament d´Ametlla de Mar. 25 cèntims. Novembre 1937. AT-142. mbc.
16 EUR
Lot 1107
Catalunya. Consell Municipal d´Amposta. 50 cèntims. 1 juny 1937. AT-156. mbc+
Lot 1108
Catalunya. Municipi d´Angles. 50 cèntims. 22-6-1937. AT-159. T-215. ebc-
15 EUR
Lot 1109
Catalunya. Municipi d´Angles. 25 cèntims. 22-6-1937. AT-160. En anverso leves restos de adhesivo. ebc
20 EUR
Lot 1110
Catalunya. Municipi d´Angles. 1 pesseta. 9-11-37. AT-161. sc
20 EUR
Lot 1111
Catalunya. Municipi d´Angles. 50 cèntims. 9-11-37. AT-162a. sc-
20 EUR
Lot 1112
Catalunya. Municpi d´Angles. 25 cèntims. 9-11-37. AT-163a. T-219a. ebc+
20 EUR
Lot 1113
Catalunya. Ajuntament de L´Arboç. 1 pesseta. Maig 1937. AT-169. Leve rotura. mbc
Lot 1114
Catalunya. Municipi d´Arbúcies. 1 pesseta. 1 Maig 1937. AT-175. mbc
16 EUR
Lot 1115
Catalunya. Municipi d´Arbúcies. 50 cèntims. 1 Maig 1937. AT-176. mbc
16 EUR
Lot 1116
Catalunya. Municipi d´Arbúcies. 25 cèntims. 26 Juny 1937.AT-177. mbc
15 EUR
Lot 1117
Catalunya. El Consell Municipal d´Arenys de Munt. 1 pesseta. 5 Abril 1937. AT-192. ebc
Lot 1118
Catalunya. El Consell Municipal d´Arenys de Munt. 50 cèntims. 5 Abril 1937. AT-193. ebc-
15 EUR
Lot 1119
Catalunya. Consell Municipal D´Argentona. 1 pesseta. 26 Marzo 1937. AT-205. Manchitas. mbc
Lot 1120
Catalunya. Consell Municipal d´Argentona. 25 cèntims. 30 setembre 1937. AT-206. mbc+
Lot 1121
Catalunya. Ajuntament d´Artès. 10 cèntims. AT-220. ebc-
15 EUR
Lot 1122
Catalunya. Ajuntament d´Artesa de Lleida. 50 cèntims. 20 juny 1937. AT-230. T-288. Sucio en anverso. mbc+
Lot 1123
Catalunya. Ajuntament d´Artesa de Lleida. 25 cèntims. 20 juny 1937. AT-231. Leves roturas. mbc
14 EUR
Lot 1124
Catalunya. Ajuntament d´Artesa de Lleida. Lote 2 billetes de 25 y 50 cèntims. 20 juny 1937. AT-230, 231. mbc- a mbc+
Lot 1125
Catalunya. Unió de Cooperadors de Badalona. 1 pesseta. T-319. Manchitas. mbc+
25 EUR
Lot 1126
Catalunya. Ajuntament de Bagà. 5 cèntims. 6 Novembre 1937. AT-263. mbc+
15 EUR
Lot 1127
Catalunya. Ajuntament de Baix Montseny. 50 cèntims. AT-267. Manchitas. mbc+
Lot 1128
Catalunya. Ajuntament de Baix Montseny. 50 cèntims. AT-270. Manchitas. mbc+
Lot 1129
Catalunya. Ajuntament de Baix Montseny. 25 cèntims. 17 Novembre 1937. AT-271. sc-
Lot 1130
Catalunya. Ajuntament de Baix Montseny. 10 cèntims. 17 novembre 1937. AT-272. Manchitas. mbc
Lot 1131
Catalunya. Ajuntament de Balaguer. 1 pesseta. 5 agost 1937. AT-275. mbc+
12 EUR
Lot 1132
Catalunya. Ajuntament de Balaguer. 50 cèntims. 5 agost 1937. AT-276. mbc+
12 EUR
Lot 1133
Lot 1134
Catalunya. Consell Municipal de Balsareny. 50 cèntims. 16 juliol 1937. AT-284a. mbc+
Lot 1135
Catalunya. Ajuntament de Banyeres. 25 cèntims. Juny 1937. AT-287a. Escaso. mbc+
Lot 1136
Catalunya. Ajuntament de Banyoles. 1 pesseta. 1937. AT-288. Pequeñas roturas. mbc
15 EUR
Lot 1137
Catalunya. Ajuntament de Banyoles. Lote 2 billetes 50 y 25 cèntims. 1937. AT-289a y 291. mbc+
Lot 1138
Catalunya. Ajuntament de Barberà de la Conca. 25 cèntims. AT-300. Escaso. mbc
Lot 1139
Catalunya. Ajuntament de Barberà de la Conca. 5 cèntims. AT-301. Escaso. mbc-
Lot 1140
Catalunya. Ajuntament de Baronia de Rialb. 1 pesseta. 10 octubre 1937. AT-309. ebc-
Lot 1141
Catalunya. Consell Municipal de Begudà. 1 pesseta. 15 juliol 1937. AT-336. Leve rotura en margen. mbc
Lot 1142
Catalunya. Consell Municipal de Begudà. 50 cèntims. 15 juliol 1937. AT-337. mbc
Lot 1143
Catalunya. Consell Municipal de Begur. 1 pesseta. Maig 1937. AT-347. Escaso. mbc-
Lot 1144
Catalunya. Consell Municipal de Bellcaire d´Empordà. 1 pesseta. Octubre 1937. AT-362c. Restos de papel en reverso. ebc
20 EUR
Lot 1145
Catalunya. Consell Municipal de Bellpuig d´Urgell. 1 pesseta. AT-379e. mbc+
20 EUR
Lot 1146
Catalunya. Consell Municipal de Bellpuig d´Urgell. 50 cèntims. AT-380. ebc
18 EUR
Lot 1147
Catalunya. Ajuntament de Bellver de Cerdanya. 1 pesseta. 31 desembre 1937. AT-393. Leves roturas. Escaso. mbc
Lot 1148
Catalunya. Consell Municipal de Berga. 1 pesseta. 10 maig 1937. AT-424. mbc
Lot 1149
Catalunya. Consell Municipal de Besalú. 50 cèntims. 10 abril 1937. AT-429. mbc+
Lot 1150
Catalunya. Ajuntament de Bescanó. 1 pesseta. 20 maig 1937. AT-430. Escaso. ebc
45 EUR
Lot 1151
Catalunya. Ajuntament de Bigues. 25 céntims. Juny 1937. AT-438. Sucio. mbc+
Lot 1152
Catalunya. Ajuntament de Bisaura de Ter. 1 pesseta. 14 maig 1937. AT-443. Leves roturas en margen. mbc+
Lot 1153
Catalunya. Consell Municipal de La Bisbal. 1 pesseta. AT-446. ebc-
20 EUR
Lot 1154
Catalunya. Consell Municipal de la Bisbal. Lote 2 billetes 50 cèntims y 1 pesseta. AT-447, 448. Uno pequeñas roturas en margen. mbc y mbc+
21 EUR
Lot 1155
Catalunya. Ajuntament de la Bisbal de Penedès. 25 cèntims. Agost 1937. AT-457. Sucio. Pequeñas roturas en margen. mbc-
Lot 1156
Catalunya. Ajuntament de Blanes. 25 céntims. 21 agost 1937. AT-466. ebc-
Lot 1157
Catalunya. Ajuntamen de Les Borges Blanques. 1 pesseta. AT-492. Busto de Francesc Macià. Marquita de clip en margen superior. ebc-
16 EUR
Lot 1158
Catalunya. Ajuntament de Borredà. 50 cèntims. AT-503. mbc+
Lot 1159
Catalunya. Ajuntament de Breda. 25 cèntims. 11 maig 1937. AT-535. mbc+
15 EUR
Lot 1160
Catalunya. Ajuntament d´El Bruch. 1 pesseta. Setembre 1937. AT-504a. sc
20 EUR
Lot 1161
Catalunya. Ajuntament de Cabrera de Mataró. 50 cèntims. AT-561. Pequeñas roturas en margen. mbc+
Lot 1162
Catalunya. Ajuntament de Calafell. 25 cèntims. Maig 1937. AT-588c. ebc
Lot 1163
Catalunya. Ajuntament de Caldes de Montbui. 50 cèntims. AT-598. T-697. ebc
15 EUR
Lot 1164
Catalunya. Ajuntament de Caldes de Montbui. 25 cèntims. 26 agost 1937. AT-599. T-698. ebc+
15 EUR
Lot 1165
Catalunya. Consell Municipal de Canet de Mar. 1 pesseta. 9 abril 1937. AT-638. mbc+
Lot 1166
Catalunya. Ajuntament de Cardedeu. 50 cèntims. 1 juny 1937. AT-668. Arruguitas. mbc+
15 EUR
Lot 1167
Catalunya. Ajuntament de Cassá de la Selva. 25 cèntims. 17 agost 1937. AT-688. mbc
Lot 1168
Catalunya. Consell Municipal de Castellar del Vallès. 1 pesseta. 19 març 1937. AT-691. ebc
15 EUR
Lot 1169
Catalunya. Ajuntament de Castellbell i El Vilar. 50 cèntims. 22 maig 1937. AT-696a. Escaso. ebc-
20 EUR
Lot 1170
Catalunya. Consell Municipal de Castellfollit de la Roca. 1 pesseta. 12 juny 1937. AT-723. Escaso. Sucio. mbc
Lot 1171
Catalunya. Consell Municipal de Castllgalí. 1 pesseta. 21 maig 1937. AT-729c. mbc
Lot 1172
Catalunya. Consell Municipal de Castellsarroca. Lote 2 billetes 25 cèntims y 1 pesseta. AT-721 y 722. ebc-/mbc-
Lot 1173
Catalunya. Consell Municipal de Castelló d´Empùries. 1 pesseta. Abril 1937. AT-745. mbc
12 EUR
Lot 1174
Catalunya. Ajuntament de Castelltersol. 50 cèntims. AT-768. sc
20 EUR
Lot 1175
Catalunya. Ajuntament de Castelltersol. 25 cèntims. AT-769. T-892. sc
20 EUR
Lot 1176
Catalunya. Ajuntament de Castelltersol. 15 cèntims. AT-770. ebc
15 EUR
Lot 1177
Catalunya. Consell Municipal Cervià de Ter. 50 cèntims. Desembre 1937. AT-819 ebc
Lot 1178
Catalunya. Ajuntament de Codines del Vallès. 50 cèntims. 10 maig 1937. AT-840b. ebc
15 EUR
Lot 1179
Catalunya. Ajuntament de Codines del Vallès. 25 cèntims. 10 maig 1937. AT-841c. mbc+
15 EUR
Lot 1180
Catalunya. Ajuntament de Collbató. 25 cèntims. 1 juny 1937. AT-854. T-990. Escaso. Manchas del tiempo. mbc+
Lot 1181
Catalunya. Consell Municipal d´Esparraguera. 1 pesseta. Setembre 1937. AT-936. ebc
21 EUR
Lot 1182
Catalunya. Ajuntament d´Esparreguera. 5 cèntims. AT-944. Raro. Cartón. sc
45 EUR
Lot 1183
Catalunya. Consell Municipal d´Espluga de Francolí. 25 cèntims. 14 maig 1937. AT-957. mbc
Lot 1184
Catalunya. Consell Municipal de l´Estany. 1 pesseta. AT-968. mbc+
25 EUR
Lot 1185
Catalunya. Ajuntament de Farners de la Selva. 50 cèntims. 3 juny 1937. AT-992. mbc+
15 EUR
Lot 1186
Catalunya. Ajuntament de Figueres. Lote 2 billetes 10 y 15 cèntims. 30 novembre 1937. AT-1008b y 1009. n.a.
Lot 1187
Catalunya. Consell Municipal de Flaçà. 1 pesseta. 14 maig 1937. AT-1014b. Manchas. ebc+
12 EUR
Lot 1188
Catalunya. Ajuntament de Foixà. Lote 2 billetes 50 cèntims y 1 pesseta. Maig 1937. AT-1028, 1029. Uno con pequeñas roturas. mbc
18 EUR
Lot 1189
Catalunya. Ajuntament de Freixanet (San Guim Estació). 1 pesseta. 22 febrer 1937. AT-1057b. Sucio. mbc
15 EUR
Lot 1190
Catalunya. Ajuntament de Freixanet. 50 cèntims. 22 febrer 1937. AT-1058. Cartón. mbc
Lot 1191
Catalunya. Ajuntament de la Fuliola. 50 cèntims. 15 juny 1937. AT-1069. Leves manchitas. mbc
Lot 1192
Catalunya. Ajuntament de Gelida. 10 cèntims. 12 març 1937. AT-1112. ebc+
Lot 1193
Catalunya. Ajuntament de Gelida. Lote 2 billetes 5 y 10 cèntims. 12 març 1937. AT-1112 y 1113. ebc- a ebc
Lot 1194
Catalunya. Consell Municipal de Gironella. 0,25 cèntims. 7 maig 1937. AT-1126. mbc+