Auction 155
– 7 November 2019
Ancient, Spanish and World Coins, Banknotes
Th, 07.11.2019, from 4:30 PM CET
(871)
Colección Cores
(176)
Hispania Antigua
(33)
Grecia Antigua
República Romana
(57)
Período de Julio César a Augusto
Imperio Romano
(45)
Imperio Bizantino
Reino Visigodo
Acuñaciones Hispano-Árabes
Reinos de Castilla y León
Corona de Aragón
Reyes Católicos
Juana y Carlos
Carlos I
Felipe II
Felipe III
Felipe IV
Carlos II
Felipe V
Fernando VI
Carlos III
(51)
Carlos IV
(45)
José Napoleón
Fernando VII
Isabel II
(167)
Gobierno Provisional
Alfonso XII
Alfonso XIII
Guerra Civil
Francisco Franco
Juan Carlos I
Monedas Extranjeras
(119)
Billetes Españoles
Sort by: Lot number ascending
Sort by: Lot number descending
Lot 343
Lot 344
RECAREDO I. Tremissis. Elvora. A/ 1RECACREPVSRE1. R/ 1T
2'000 EUR
Lot 345
WITERICO. Tremissis. Elvora. A/ 1VVITTIRICVSRE. R/ 1TVSELV
2'700 EUR
Lot 346
WITERICO. Tremissis. Tarracona. A/ 1VVITTIRICVSRE. R/ TARRAC
Lot 347
GUNDEMARO. Tremissis. Emerita. A/ 1GVNDEM>RVSREa. R/ 1EMERE|T|APIVS. CNV-203. EBC-. Rara.
Lot 348
GUNDEMARO. Tremissis. Emerita. A/ 1GVNDEM>RVSREa. R/ 1EMERETAPIVS. CNV-203.2. Pequeñas marcas. EBC-. Rara. Ex Vico, noviembre 2010, lote nº 772.
Lot 349
SISEBUTO. Tremissis. Ispali. A/ 1SISEBVTVSRE. R/ 1ISPALIPIVS. CNV-219.6. Ligeramente alabeada. EBC-.
370 EUR
Lot 350
Lot 351
SISEBUTO. Tremissis. Emerita. A/ 1SISEBVTVSREa. R/ 1EMERI|T|APIVS8. CNV-258.10. EBC-.
420 EUR
Lot 352
SISEBUTO. Tremissis. Tarracona. A/ 1SISEBVTVSREX. R/ 1TARRAC
Lot 353
SISEBUTO. Tremissis. Tarracona. A/ 1SISEBVTVSRE0. R/ 1C
Lot 354
SUINTHILA. Tremissis. Asidona. A/ 1SVINTHIYARI:. R/ 1ASIIONAPÌVS. CNV-283.1. EBC. Muy rara. Ex Vico noviembre 2006, lote nº 527.
Lot 355
SUINTHILA. Tremissis. Cordoba. A/ 1SVINTII.ARV. R/ 1C
Lot 356
SUINTHILA. Tremissis. Eliberri. A/ 1SVINTILARE. R/ 1PIVSELIBERI. CNV-288.3. Pequeña grieta. EBC.
370 EUR
Lot 357
SUINTHILA. Tremissis. Eliberri. A/ 1SVINTILARE. R/ 1PIVSEI0IBER. CNV-288.21. EBC+.
540 EUR
Lot 358
SUINTHILA. Tremissis. Tucci. A/ 1SVINTHILWRE. R/ 1IVSTVSTVWCI. CNV-290.13. EBC+. Ex Vico, noviembre 1995, lote nº 435.
540 EUR
Lot 359
SUINTHILA. Tremissis. Acci. A/ 1SVINTIL5RE. R/ 1IVSTVSAWCVI. Chaves (1992)-42. CNV-293.5. MBC+. Escasa.
520 EUR
Lot 360
SUINTHILA. Tremissis. Mentesa. A/ 1SVINTHILWRE. R/ 1PIVSMENT0S> . CNV-295.24. EBC+.
900 EUR
Lot 361
Lot 362
CHINDASVINTO. Tremissis. Cordoba. A/ 1CINDASVVNTVVRE. R/ 1C
5'600 EUR
Lot 363
16'500 EUR
Lot 364
9'000 EUR
Lot 365
RECESVINTO. Tremissis. Toleto. A/ 1RECCES|V|INxVS3. R/ 1TOLET
Lot 366
WAMBA. Tremissis. Cordoba. A/ 1IND0IN0MVVAMBAPX. R/ 1C TRICIA. CNV-471.3. Fina raya en anv. MBC. Rara.
1'300 EUR
Lot 367
Lot 368
Lot 369
Lot 370
EGICA. Tremissis. Narbona. A/ 1I0D0N0H0N0EGICA3 . R/ 1NARB
Lot 371
EGICA Y WITIZA. Tremissis. Ispali. A/ 1I0I0INMEGICA3. R/ INPINMEVVITIZ03. CNV-566.18. EBC. Escasa. Ex Vico, noviembre 2006, lote nº 540.
1'800 EUR
Lot 372
Tremissis. Mentesa. A/ 1IPESDNHEGICA3. R/ RE0S1VVITTIZA3. CNV-570.5, mismo ejemplar ilustrado. EBC-. Rara. Ex Vico, marzo 2008, lote nº 336.
2'700 EUR
Lot 373
WITIZA. Tremissis. Emerita. A/ 1IHDHI0EVVITTIZ3. R/ 1EMERITAPIVS. CNV-617.5. EBC-. Rara. Ex Vico, noviembre 2004, lote nº 546.