GNDM

Auction 9  –  5 - 11 October 2019

GNDM, Auction 9

Ancient, Polish and World Coins, Paper Money, Shares, Literature and Posters

Part 1: Sa, 05.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 2: Su, 06.10.2019, from 10:00 AM CEST
Part 3: Mo, 07.10.2019, from 10:00 AM CEST
Part 4A: Tu, 08.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 4B: Tu, 08.10.2019, from 8:00 PM CEST
Part 5A: We, 09.10.2019, from 10:00 AM CEST
Part 5B: We, 09.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 6: Th, 10.10.2019, from 5:00 PM CEST
Part 7: Fr, 11.10.2019, from 5:00 PM CEST

Powstanie listopadowe, 1 złoty 1831 Głuszyński - gruby papier
Złotówki Powstania Listopadowego rozróżniamy nie tylko ze względu na dwa podpisy, ale również ze względu na przynajmniej dwie wyraźne odmiany papieru, które zastosowano do ich druku. Są egzemplarze drukowane na papierze cienkim, o charakterystyce grubszej bibuły, w którym znak wodny (cyfra 1) jest wyraźnie widoczny, jak i egzemplarze drukowane na papierze grubszym, o chropowatej fakturze. Grubszy papier zazwyczaj ma jaśniejszą kolorystykę. Umieszczony w nim znak wodny jest zdecydowanie słabiej widoczny i wymaga ostrego światła przechodzącego. Taki egzemplarz jest właśnie przedmiotem tej oferty. Stan zachowania bardzo dobry, nieobiegowy. Banknot bardzo delikatnie ugięty ukośnie, a na górnym marginesie, przy prawym narożniku małe naddarcie na 1 mm. Narożniki lekko zaokrąglone, co jest częste dla sztuk drukowanych na grubym papierze. W pełni naturalny stan zachowania, bez konserwacji. Bardzo atrakcyjna sztuka.

Grade: XF+
Reference: Miłczak A22b
Poland, Polen, Pologne, Russia, Russland, November Uprising

Price realized 1'588 EUR
Starting price 941 EUR