ZŁOTE medale po Włodzimierzu Rachmanowie - FILATELISTYKA (4szt)
Piękny zestaw czterech rzadkich, wybitych w złocie, medali nagrodowych. Pamiątek po słynnym filateliście Włodzimierzu Rachmanowie.
Rachmanov był urodzonym 27 kwietnia 1886 roku, polsko-rosyjskim filatelistą, którego zbiór znaczków Polski Królewskiej wygrał liczne nagrody. Zbiór szczęśliwie ocalały, gdyż jak czytamy w jego notce biograficznej '...wyjechał z Warszawy tuż przed powstaniem, podczas którego, jego dom rodzinny został zniszczony. Wyszedł z domu tylko z jedną walizką, w której umieścił swoją kolekcję...'. W skład zestawu wchodzą nagrody otrzymane przez Rachmanowa, następujące złote medale: Wystawa Filatelistyczna w Warszawie 1938 ( ⌀ 44.5 mm, waga 46.06 g, Strzałkowski 838 -RR-); Wystawa Filatelistyczna w Antwerpii 1930 ( ⌀ 37,5 mm, waga 25.1 g); Królewska Federacja Koła Filatelistycznego Belgii 1935 (wymiary 30.5 x 30.5 mm, waga 24.9 g); Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Cassel 1914 ( ⌀ 40.5 mm, waga 29.66 g).
Łączna waga medali 125.72 g (cechy pokazane na dodatkowych zdjęciach). Każdy z medali jednostkowo bardzo rzadki, choćby ten warszawski (zaledwie jedno notowanie w archiwach polskich firm, gdzie w 2009 osiągnął cenę 5.720 zł). Tu dodatkowym atutem jest słynna proweniencja.
Grade: 1, 1/AU
Poland, Polen, Pologne, Russia, Russland, Vladimir von Rachmanoff, Philately, Gold
Price realized | 5'023 EUR |
Starting price | 3'529 EUR |