Śląsk, Halerz Głogów XV w. - z daszkiem
Ładny blask na rewersie. Niespotykana odmiana z literą G z daszkiem. Halerz datowany na lata 1455-1460. Panowanie Władysław. Księstwo Głogowsko-Cieszyńskie.
Awers: gotycka litera G. Rewers: w kwadracie otoczonym kółkami wpisany Orzeł z głową w lewo. Srebro, średnica 11 mm, waga 0.313 g.
Grade: VF+
Literature: Kopicki 8606-8612 (~R2)
More photos and full item description available on auction site https://aukcje.gndm.pl/auction/8/category/31432/lot/70?lang=en
COINS RELATED TO POLAND POLEN SILESIA SCHLESIEN
Price realized | 42 EUR |
Starting price | 25 EUR |