Medal, Polska swojemu dobroczyńcy 1826 - brąz Ciemna patyna ale ładny, bez uszkodzeń i z dobrym reliefem. Na żywo ciemniejszy niż na zdjęciach. Medalik wybity dla upamiętnienia Aleksandra I po jego śmierci. Z sentencją 'dobroczyńcę swoiego opłakuiąca Polska'. Medal kolportowany był w trakcie mszy pogrzebowej jaka odbyła się za Aleksandra I w Warszawie.
Brąz, średnica 26,5 mm, waga 11,47 g. Reference: Hutten-Czapski jak 3601
Grade: XF+
Price realized | 176 EUR |
Starting price | 24 EUR |