Księstwo Warszawskie, 1/6 talara 1812 IB - rzadka i b.ładna Złotówki (1/6 talara) to jeden z najtrudniejszych nominałów Księstwa do zebrania w ładnych stanach zachowania. W takich, jak niniejszy egzemplarz, to zadanie jest jeszcze trudniejsze. Bardzo atrakcyjna 1/6 talara z rzadkiego rocznika. Praktycznie nieobiegowy stan zachowania. Rewers w pełni menniczy, jedynie z drobnymi wadami blachy. Na awersie minimalne ślady obiegu jedynie na najwyższych partiach reliefu portretu, delikatnie na podstawie szyi. Justunek widoczny jedynie szczątkowo. Zachowana naturalność menniczej powierzchni i delikatna patyna. Bardzo atrakcyjny egzemplarz. Polecamy.
Reference: Plage 105, Kopicki 3692 (R1), Berezowski 3.75 zł
Grade: XF+/AU
Price realized | 5'333 EUR |
Starting price | 444 EUR |