PRÓBA 10 złotych 1933 Sobieski - b. rzadka Znakomita próba. Wybita w nakładzie tylko 100 sztuk próba 10 złotych 1933 z cenionym wizerunkiem króla Jana III Sobieskiego projektu J. Wysockiego. Wybita w 250. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej. Piękny, menniczy stan zachowania, bez żadnych uwag.
Proweniencja ze znanej kolekcji Stanisława Herstala, oferowanej w 1974 roku, w komplecie z jego kopertką. Polecamy.
Srebro, średnica 34 mm, waga 21.7 g Reference: Parchimowicz P.153.a
Grade: UNC/AU
Price realized | 4'889 EUR |
Starting price | 2'222 EUR |