Brakteat - Lilia na łuku, z kulą - Pomorze Gdańskie
Ładny stan zachowania.
Brakteat przypisywany w literaturze panowaniu Świętopełka I bądź Mściwojowi II. Datowanie: 1213-1294 (?)
Przedstawienie: lilia na łuku, pod nim kula.
Srebro, średnica 14.5 mm, waga 0.18 g
Reference: Kopicki 204 (R4), Wielen 72, Stronczyński 84
Grade: XF
POLAND POLEN MEDIAVAL
Price realized | 68 EUR |
Starting price | 25 EUR |