Bolesław III Krzywousty, Denar Wrocław (przed 1107) - monogram SI
Bardzo rzadki typ denara wrocławskiego. Emisja Bolesława Krzywoustego jako księcia śląskiego, datowana na lata 1097-1107. Lekko niedobity, ale zachowana, rzadka dla tej bitej w srebrze słabszej próby monecie, mennicza powierzchnia z pięknym połyskiem. Awers: monogram SI w obwódce. W otoku: BOLEXLAVS (w błędnym zapisie). Rewers: głowa na wprost, w perełkowej obwódce. W otoku: S+ IOHANES. Srebro, średnica 12 mm, waga 0.71 g Nakielski typ IIa, stemple A/c (Nakielski W., Propozycja nowej atrybucji monet śląskich przełomu XI i XII...[w:] Pieniądz i banki na Śląsku, red. Witold Garbaczewski, Roman Macyra, Poznań 2012, s. 150.
Reference: Gumowski Handbuch 70, Kopicki 29 (R8)
Grade: XF
POLAND POLEN MEDIAVAL
Price realized | 455 EUR |
Starting price | 125 EUR |