GNDM

Auction 11  –  6 - 9 June 2020

GNDM, Auction 11

Ancient, Polish and World Coins, Paper Money, Shares and Literature

Part 1: Sa, 06.06.2020, from 10:00 AM CEST
Part 2: Su, 07.06.2020, from 1:00 PM CEST
Part 3: Mo, 08.06.2020, from 5:00 PM CEST
Part 4: Tu, 09.06.2020, from 5:00 PM CEST
Because of the current COVID-19 situation there is NO FLOOR BIDDING - only Live Bidding on our website https://aukcje.gndm.pl/pl/index.

Denary krzyżowe (3szt) CNP VI typu POLSKIEGO w tym rzadki CNP 855
Ładne, ponadprzeciętne egzemplarze, z wysoko podniesionymi obrzeżami. Trzy ciekawe polskie naśladownictwa krzyżówek typu CNP VI, możliwe że wybijane w kaliskiej mennicy. Dwa z nich reprezentują odmiany CNP 858, natomiast jedna CNP 855 jest dość dużą rzadkością kolekcjonerską. Datowane na około 1090 r. Zaczynając od lewej strony: Awers: krzyż prosty z ●●●● w kątach ramion krzyża, w otoku: I▲▲(…)▲▲(…)X▲▲.
Rewers: krzyż kawalerski z ∩ w jednym z kątów ramion krzyża, w otoku: (…) R▲▲. Awers: krzyż prosty z ●●●● w kątach ramion krzyża, w otoku widoczna szczątkowo legenda otokowa.
Rewers: krzyż kawalerski z ∩ w jednym z kątów ramion krzyża, oraz charakterystyczne uszkodzenie stempla, otok niewidoczny Awers: krzyż prosty z ●●●● w kątach ramion krzyża, legenda otokowa nieczytelna.
Rewers: krzyż kawalerski z ∩ i + w dwóch naprzeciwległych kątach krzyża, otok niewidoczny. Srebro, średnica 12-13 mm, waga 0.77, 0.77 i 0.76 g

Reference: Gumowski CNP 858 i 855
Grade: XF

POLAND POLEN MEDIAVAL Anonymous issues

Price realized 85 EUR
Starting price 25 EUR