Clemente X 1670-1676 Piastra del Giubileo, 1675, Roma, AG 31.15 g. Avers : CLEMENS X PONT MAX Revers : DABIT FRVCTVM SVVM IN TEMPORE Ref : MIR 1950/2 (R) TTB-SUP. Traces de monture