Leone X 1513-1521 (Giovanni de Medici)
Giulio, Parma,1515, AG 3.81 g.
Ref : MIR 693/2 (R4), Berman 711, Muntoni 135.
Ex. Vente L. & L. Hamburger 65, 12/07/1921, lot 335.
Conservation : TTB/SUP. Rarissime
Price realized | 12'000 EUR |
Starting price | 10'000 EUR |