Constantinus IV 668-685 Solidus, Syracuse, 668-674, AU 4.23 g. Revers : VICTORIA AVCIIKY Croix potencée. CONOB Ref : Hahn 38, Sear 1202 Conservation : Traces de manipulation sinon TTB/SUP