REGNO D'ITALIA. Lotto di cinque monete.
Umberto I di Savoia, 1878-1900. 5 Lire 1879. BB/SPL (raro) - 2 Lire 1881 (BB) - 1887 (buon BB) - Lira 1900. BB - Eritrea. 2 Lire 1896. q.BB (rara). Gig. 24-25-31-41-4. Esemplari puliti. Arg.
Estimate: EUR 150 - 200
Price realized | 150 EUR |
Starting price | 150 EUR |
Estimate | 200 EUR |