Auction 25 - Part 2

Auktionen Münzhandlung Sonntag, Auction 25 - Part 2

German States, Medals

Tu, 30.05.2017, from 10:00 AM CEST

Württemberg
Wilhelm I. 1816-1864
5 Gulden 1825. KR 62.1, Fr. 3613, AKS 61, J. 57, Slg. Hermann 466. 3,35 g. Auflage: 5.956 Exemplare
sehr schön/sehr schön-vorzüglich

Price realized 900 EUR
Starting price 900 EUR
Estimate 1'000 EUR