Auction 25 - Part 2

Auktionen Münzhandlung Sonntag, Auction 25 - Part 2

German States, Medals

Tu, 30.05.2017, from 10:00 AM CEST

Oldenburg
Nicolaus Friedrich Peter 1853-1900
Vereinstaler 1866 B. AKS 25, J. 55, Thun 241, Kahnt 322.
kleine Kratzer, vorzüglich/vorzüglich-Stempelglanz

Price realized 135 EUR
Starting price 135 EUR
Estimate 150 EUR